zielone inspiracje

zielone inspiracje

Świeże zioła w kuchni i piękne rośliny na balkonie to moje, jeszcze niespełnione, marzenie:) Bo kto nie lubi zapachu świeżej bazylii czy rozmarynu na parapecie?  Żaden smakosz nie może się obejść bez dodawania ulubionych ziół do potraw. Są nie tylko zdrowe, ale również pięknie wyglądają i uzupełniają domową przestrzeń.

Zioła stały się modne, gdy coraz więcej osób zaczęło prowadzić ekologiczny tryb życia. Przede wszystkim pięknie pachną i nadają cudowny aromat potrawom.

Aby założyć domowy ogródek nie potrzeba wiele, wystarczy kilka skrzynek bądź doniczek i oczywiście małe sadzonki lub nasiona. Świetną opcją jest też ponowne wykorzystanie butelek PET lub zwykłych większych słoików. Przy tworzeniu takich ekologicznych doniczek, możemy rozwinąć swoją kreatywność, a przy tym świetnie się bawić i stworzyć coś interesującego, coś designerskiego.  W dużej mierze to właśnie design przybliża nas do natury. Coraz to nowe, innowacyjne projekty pozwalają nam obcować z nią jeszcze bliżej.

Gdy brakuje nam miejsca w domu, i nie chcemy rezygnować z ulubionych roślin, możemy skorzystać z doniczek pomysłu Patrica Morrisa, czyli Doniczek Boskke- do góry nogami.  Znajduje się w nich specjalny zbiornik na wodę, który stopniowo dostarcza ją wprost do korzeni.

Osobiście, bardzo podobają mi się ogrody wertykalne- zielone ściany. Możemy odejść od tradycyjnych doniczek i skorzystać z różnych systemów nawadniających i doświetlających proponowanych przez rynek, lub pielęgnować sami tego rodzaju ogródek.

Powinniśmy otaczać się jak największą ilością roślin, ponieważ oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, a także poprawiają naszą koncentracje i ogólne samopoczucie.

większość zdjęć pochodzi ze stron:

http://www.myhomerocks.com

http://www.inspirationsbyd.com  • WOW. Tyle zieleni musi robić wrażenie :D

  • Muszę pomyśleć nad remontem kuchni :]

  • b

    piękne szkoda że nie ma więcej zdjęć