Zalety i wady posiadania garderoby

Zalety i wady posiadania garderoby

Kiedy zdecydowałam się nadać temu wpisowi taki, a nie inny tytuł przez chwilę martwiłam się, że będę w stanie wymienić wiele zalet… ale wady?

Zacznijmy od początku…

PLUSY

+ lepsza organizacja przestrzeni 

+ oszczędność miejsca w sypialni (nie potrzebna jest już szafa > więcej miejsca)

+ większa dbałość o ubrania  (np. uprasowane koszule nie wiszą ściśnięte w szafie, więc nie trzeba ich jeszcze raz prasować)

+ motywacja do trzymania porządku (kwestia sporna – w zależności od charakteru może działać motywująco, albo wręcz przeciwnie)

+ oszczędność czasu (dzięki segregacji ubrań, butów i dodatków szybciej znajdujemy ‚strój dnia’)

+ garderoba jako przymierzalnia (przebierając się w garderobie nie budzimy drugiej osoby, a na wielkie wyjścia można dobierać ostateczną wersję stroju mając dookoła wszystko, co potrzebne. Lustro może być dodatkowy atutem)

+ eksponowanie swoich ulubionych rzeczy (np. osoba, która uwielbia buty będzie czerpała przyjemność z tego, że każdego dnia spojrzy na nie wyeksponowane na ładnie podświetlonych półkach, albo z tego, że może pokazać swoje zbiory znajomym :)

+ walor estetyczny (jeśli garderoba jest ładnie urządzona to pozytywnie wpływa na nasze poczucie estetyki, komfortu)

+ prestiż (garderoba sama w sobie może nie jest luksusem, ale właściwie zaaranżowana może powodować, że ktoś odbiera ją jako coś luksusowego, prestiżowego) 

 

MINUSY

– dodatkowe miejsce do sprzątania

– wykorzystanie powierzchni mieszkania (mowa tu zwłaszcza o niezbyt dużych mieszkaniach, gdzie garderoba powstaje kosztem czegoś innego)

‚domowy składzik’ (dodatkowe, puste pomieszczenie powoduje u niektórych osób chęć znoszenia tam wszystkich rzeczy, które nie wiadomo gdzie położyć – jak nazbiera się dużo różnej maści gratów to garderoba po prostu przestaje nią być)

 limit na karcie kredytowej (skoro już mamy takie ładne miejsce do trzymania ubrań, to może pójdźmy na zakupy? ;))

 

Jak sami widzicie sporo się tego nazbierało. Faktem jest, że plusy przeważają, bo garderoba to całkiem praktyczne i sensowne wykorzystanie przestrzeni. Ale…

Dla kogo garderoba nie będzie zbędnym wydatkiem?

* dla lubiących porządek i potrafiących nad nim zapanować

* dla tych, którzy na co dzień nie mają się w co ubrać, a ich dobytek ubraniowy nie mieści się w dwóch szafach;)

* dla rodzin z dziećmi 

* dla zapracowanych ludzi sukcesu, którzy każdego ranka muszą mieć spodnie w kant i wyprasowane koszule

* dla pasjonatów mody 

* dla tych, którzy cenią sobie dobrą organizację przestrzeni i czasu

Tak się rozpisałam na temat tych wszystkich za i przeciw, ale to ważne – bo warto zastanowić się, czy faktycznie to pomieszczenie będzie nam potrzebne. Mam nadzieję, że moje przemyślenia pomogą Wam w podjęciu tej decyzji. A tymczasem nie martwcie się- nie zostawię Was bez zdjęć! Warto trochę pomarzyć, albo zainspirować się :)

81dc590dbc41151f4ebc95b2d26a3501

źródło: stylizimoblog.com

furniture-inspiration-cool-black-solid-polished-wardrobe-design-with-swing-door-closet-ideas-in-modern-furnishing-views-perfect-wardrobe-design-and-inspiring-storage-solutions-ideas

źródło: www.tazatek.com

źródło: 24yes.net

źródło:www.luksusowi.pl

źródło: www.impressiveinteriordesign.com

źródło: www.impressiveinteriordesign.com

źródło: www.home-designing.com

źródło: luxuryforthehome.com

źródło zdj. początkowego: www2.hm.com

Pozdrawiam, • OlaCollage

  Marzę o garderobie, najlepiej takiej z super zawartością i stylistą w środku :)

  • cosestetycznego

   Zawartość można nabyć, ale z tym stylistą może być gorzej ;) /Magda

 • Moim zdaniem garderoba jest plusem tylko dla osób, które mają bzika na punkcie ciuchów. Osobiście jestem zwolennikiem zwykłych szaf czy szuflad bo nie mam na tyle ciuchów, butów czy różnych dodatków aby umieszczać je w garderobie. Miałbym za dużo wolnego miejsca. Pozdrawiam serdecznie :)

 • cosestetycznego

  No właśnie o to mi chodziło też w tym wpisie, żeby pokazać, że mimo, że cudownie jest mieć garderobę to nie każdy tak na prawdę jej potrzebuje:) pozdrawiam! /Magda

 • nieważne jak duża i tak w pewnym momencie zawsze okazuje się być za mała ;(

 • Warto mieć garderobę, nawet w małym mieszkaniu. Stracimy co prawda nieco przestrzeni, ale jednocześnie unikniemy zagracania mieszkania wszechobecnymi szafami itp.

 • Obawiam się, że ubrania elegancko wyeksponowane w garderobie otwartej albo z oknem mogą się zakurzyć czy spłowieć. Nie ma tego niebezpieczeństwa w zamkniętej szafie.