Wiosna, wiosna… i jeszcze raz kwiaty!

Wiosna, wiosna… i jeszcze raz kwiaty!

Już od kilku tygodni marzyła nam się sesja na blogu z wykorzystaniem świeżych kwiatów. Pogoda nie wprowadza jeszcze w wiosenny nastrój, ale przecież można samemu o to zadbać! Najbardziej z wiosną kojarzą mi się tulipany, które można dostać na każdym targu i w prawie każdym kolorze.

Wiele osób podświadomie lub z przyzwyczajenia myśli takim schematem: świeże kwiaty = okazja (urodziny, imieniny, ślub, randka i inne) przez co kojarzą się z czymś wyczekiwanym, odświętnym i mało dostępnym na co dzień. A może by tak spojrzeć na to z innej strony?

Warto trzymać w domu świeże kwiaty, bo poprawiają humor – po prostu. Wprowadzają świeżość i naturalność, ożywiają nawet bardzo chłodne wnętrza. Są elementem, który estetyczne dopełnia nasz dom / mieszkanie i sprawia, że możemy się w nim poczuć trochę przytulniej. Razem z Paulą stworzyłyśmy 3 sesje, aby przekonać Was, że kwiaty dodają uroku i sprawiają przyjemność (o tym już musicie się sami przekonać!). Jeśli już zaczniecie znosić do domu świeże tulipany, róże, goździki albo po prostu gałązki zerwane z drzewa to sami zobaczycie – to wciąga.

_DSC0108_DSC0097

#1 Fajnym trikiem jest wstawienie kwiatków do wazonu / słoika i „ubranie” ich w zawiniętą papierową torbę:)

_DSC0065a_DSC0057z

#2 Butelki po piwie mogą z powodzeniem zastępować wazon na kwiaty!

_DSC0082_DSC0085

#3 Zwykłe gałązki wstawione do butelki też mają w sobie wiele uroku i naturalności.

pisała: Magda

Pozdrawiamy, • Ja uwielbiam jak w moim domu są świeże kwiaty (tulipany zwłaszcza!). :) Nie dość, że właśnie rozpromieniają wnętrza to w ogóle jest jakoś radośniej w domu :) Podoba mi się pomysł z zagospodarowaniem butelek, jakoś się nie mogę dorobić większego wazonu, a do tego mojego mieści się max 5 tulipanów. Gdyby tak je powkłądać do butelek – fajny efekt ;)

 • Uwielbiam, gdy w moim domu sa kwiaty. Zastanawiam sie, czy nie minalem sie z powolaniem. Moze nie powinienem byc nauczycielem a kwiaciarzem albo dekoratorem wnetrz? Mam zmysl artystyczny i estetyczny ale niestety nie za czesto moge sie na nich opierac w mojej codzuennej pracy zawodiwej.

  Wiosennie pozdrawiam.

 • Gdy w domu pachną wiosenne kwiaty jest jakoś lepiej. Świetne zdjęcia. Dużo dobrego.

 • Witam wszystkich serdecznie ja mam cały ogród kwiatów w moim ogrodzie. Ogólnie mam na ich punkcie prawdziwego fioła. Uwielbiam szczególnie ich zapach, wtedy kiedy jest taka prawdziwa wiosna. I szczerze mówiąc, że mimo że jestem facetem to wcale się tego nie wstydzę.

 • Piękny efekt! U mnie w domu z wiosny na wiosnę przybywa kwiatów. Bardzo dobre zdjęcia! Pozdrawiam :)

 • Uwielbiam wiosnę :) śliczne kwiaty!

 • Bardzo ładne zdjęcia, faktycznie wiosenne :)

 • Czuć wiosnę! ;)

 • Tulipany jak najbardziej, goździki też, ale ja chyba najbardziej kocham bez w maju…szkoda, że sezon na jego kwitnienie trwa tak krótko.

 • Wiosna to coś cudownego ;)

 • Teraz trzeba coś bardziej żółtego w stylu lata które już tuż tuż trzeba urządzić mieszkanie i bardziej je rozświetlić tym słońcem

 • Przepiękne zdjęcia!:) Na blogu pierwszy raz, ale zostaje na dłużej. W wolnej chwili zapraszam do siebie. Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawić swój komentarz i napiszesz co myślisz o mojej twórczości, bo bardzo zależy mi na opini osób związanych z urządzaniem wnętrz:)

  Pozdrawiam Zuzia z kopytkowa.blogspot.com

 • I to własnie njabrdziej kocham wiosną i latem – fakt, że mogę do domu przynieśc piękne świeże i pachnące kwiaty – najlepiej te nazbierane po drodze na łące! Dzięki nim dom wygląda całkiem inaczej, wszystko staje się ładniejsze i piękniejsze a przy tym ten zapach lata i świeżości – piękne tuplipany;)

 • tab

  Jeszcze takie w małych kolorowych buteleczkach prezentują się bardzo ładnie, zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach. A do tego, że zrywanie kwiatów sprawia przyjemność nie trzeba mnie przekonywać, za dzieciaka zrywałem nawet co ładniejsze chwasty i zanosiłem do domu, bo zazielenianie mieszkania mi się podobało:D

 • Frania001

  No piekne kwiatuszki :)