słoiki na miód

słoiki na miód

Taki naturalny produkt, jakim jest miód, sam w sobie zachęca do konsumpcji, a opakowanie może dodatkowo podkreślać walory estetyczne i jego tożsamość regionalną. Przyjęło się, że opakowanie miodu to słoik i mimo, że nadal projektujemy je w takiej formie, to efektem może być fajny dizajn. W większości projektów, widać konsystencję i kolor miodu, a opakowania różnią się od siebie kształtem, czy grafiką etykiety.

Polska może nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą, ale miód jest jednym z bardziej charakterystycznych produktów regionalnych. Dowodzą o tym nagradzane, ciekawe projekty polskich dizajnerów.

http://www.bezaprojekt.pl/produkty/mleko-i-miod/

Zestaw zaprojektowany przez beza projekt, inspirowany jest motywami zaczerpniętymi wprost z polskiej tradycji i kultury ludowej. Porcelanowy kubek swoją formą nawiązuje do wiejskiej kanki na mleko.

http://monikaostaszewska.com/projects/flavours-of-podlasie/

Kolejny projekt to praca Moniki Ostaszewskiej (MOO studio), który zdobył nagrodę Art of Packaging Debiuty 2010. ‚Smaki Podlasia’ promują lokalne smaki i wartości ekologiczne.

http://www.behance.net/gallery/Lesna-Pasieka/4800221

Na koniec projekt ‚Lesna Pasieka’ Piotra Podgórskiego, pod pseudonimem CREATIVE MASHUP. Poszczególne rodzaje miodu, mają odpowiednie znaki graficzne na etykietach.

Lesna Pasieka Honey

Zagraniczne projekty słoików na miód:

[magda i paula]  • Joanna

    Wspaniale przedstawiłyście słoiki! Myślę jednak, że polski miód jest smaczniejszy;-)