Owocowe soki w „ampułce”

Owocowe soki w „ampułce”
W Polsce coraz chętniej pijemy soki i koktajle owocowe czy warzywne. Widać to po ilości nowo-powstałych miejsc, które oferują klientom różne zdrowe napoje. Sok marchewkowy, sok z pomarańczy, zielony koktajl (detoks) – te wybieram najchętniej.
W Australii z kolei popularne są również soki w maleńkich słoiczkach lub buteleczkach, przypominające trochę ampułki. Są to zwykle mikstury zawierające składniki, których właściwości są odczuwalne nawet przy tak małej dawce, np. sok z aloesu, jarmużu, imbiru, czy granatu. Kompozycje składników często dobierane są tak by jak najlepiej uzupełniały się pod względem smaku i właściwości. Poszczególne kompozycje nastawione są na konkretne benefity, np. koktajl upiększający, oczyszczający, odżywiający, odchudzający. Jasne, że po wypiciu jednej ampułki nie poprawi się nam cera, ale już po kilku tygodniach spożywania efekty mogą się pojawić.
Zainspirowane modą na odżywcze i zdrowe ampułki postanowiłyśmy podjąć wyzwanie i stworzyć własne. Kupiłyśmy w tym celu kilka zamykanych mini-buteleczek (Duka, 4,99/szt). Takie „shoty” można wrzucić do torebki i mieć ze sobą na wypadek nagłego spadku energii w pracy. ;)
Zobaczcie nasze propozycje:
(Składniki w dowolnych proporcjach, do zrobienia soku użyłyśmy sokowirówki)
owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_1

1. Zielony – detoks

Sok z natki pietruszki
Sok ze szpinaku
Sok z limonki
Sok z zielonego jabłka
Sok z kiwi

owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_22. Cytrusowy – orzeźwienie

Sok z grejpfruta
Sok z cytryny
Cukier trzcinowy
owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_3

3. Imbirowy – energia

1 szklanka wody
Imbir obrany (korzeń 8 cm)
Miód (wedle uznania)
1 Liść limonki
Sok z limonki
Pieprz czerwony (kilka ziarenek)
* wodę z imbirem, miodem, liściem limonki i pieprzem gotujemy na wolnym ogniu przez około 20 minut, studzimy i dodajemy kilka kropli soku z limonki.

owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_4owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_5owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_7owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_8owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_9owocowe_shoty_koktajle_cos_estetycznego_blog_10

Pozdrawiamy,  • świetny pomysł do pracy (nawet w moim pyle i kurzu). no i te cudowne buteleczki! Zakochałam się :)

  • bardzo fajne pomysly na koktajle, na pewno skorzystam, pozdrawiam :)