otwarcie Concordia Design 2011

otwarcie Concordia Design 2011

Wczoraj Concordia Design obchodziła swoje 1 urodziny. W tym miejscu odbyło się już tyle wydarzeń, że aż trudno uwierzyć, że minął rok od otwarcia. Powstała kreatywna drukarnia, restauracja czyli Concordia Taste,odbyły się liczne warsztaty związane z designem i marketingiem, a także spotkania rozwijające kreatywność dzieci.

Dokładnie rok temu z okazji otwarcia odbyła się konferencja ‚Designing the future’. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń artystycznych dla Poznania i od tej pory Concordia stała się centrum designu znanym w całym kraju.

Miałyśmy ogromne szczęście znaleźć się na otwarciu Concordia Design wśród grona znanych ludzi związanych z designem m.in Ewa Voelkel- Krokowicz, Zuzanna Skalska (trenwatcher), Lidewij Edelkoort (trensetter), Agnieszka Jacobson- Cielecka (School of Form), Tomek Rygalik (projektant) oraz wiele innych.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=GcYZtamtHTE]

Szczególnie podobał nam się wykład Oskara Zięty (Zieta Prozessdesign). Przedstawił technologię FIDU (wolne deformowanie ciśnieniem wewnętrznym) która była efektem wielu lat pracy i eksperymentów projektanta i jego zespołu. Najbardziej znanym produktem są stołki PLOPP, wykonane w tej technologii- lekkie ale wytrzymujące duże obciążenia.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=UHHvr_alXRI]

       

Swoją obecnością wydarzenie uświetniły Patricia Urquiola oraz Patrizia Moroso. Oprócz wykładu miałyśmy okazję zobaczyć wystawę mebli projektantek ‚Mothers of Invention’. Opowiadały o współpracy przy projektach, o procesie projektowania, a także humorystycznie o sobie nawzajem.

      

Jako goście mieliśmy okazję siedzieć na fotelach zaprojektowanych przez Tomka Rygalika, na plopp-ach Oskara Zięty, czy obejrzeć meble firmy Vox oraz prace innych designerów.

*Zdjęcia umieszczone we wpisie pochodzą ze stron: www.designalive.com, http://www.facebook.com/ConcordiaDesign, www.epoznan.pl

kolejny wpis: krzesła

[magda i paula]


  • Dżoana

    genialnie wyglądają wieczorem imprezy jak się tam przechodzi;-)