Odnowiona szafka na buty

To chyba jeden z większych mebli, jakie odnawiałam do tej pory:) Wcześniej odświeżałam klosz starej lampy i stołek, który zyskał naturalne siedzisko i nowo pomalowane nóżki. Poniżej możecie zobaczyć poprzednie projekty.

 

A dzisiaj pokażę Wam jak w prosty sposób przerobić nudną szafkę na buty na designerski mebel:)

Do metamorfozy wykorzystałam:

emalię do drewna w kolorze śnieżnobiałym

uchwyty – gałki drewniane

złotą farbę w sprayu

wałek, taśma malarska

Na samym początku wyjęłam wszystkie szuflady, obkleiłam każdą z nich po bokach taśmą malarską, żeby pomalować jedynie fronty. Niestety musiałam malować aż 4 warstwy, ale przynajmniej farba pokryła drewno:) Fajnie jest zalakierować pomalowane fronty, ponieważ już da się zauważyć na takiej matowej farbie lekkie zabrudzenia. Jednocześnie malowałam też uchwyty. Jak możecie zauważyć, tak je obkleiłam taśmą aby po pomalowaniu złotym sprayem utworzyły się delikatne wzory. Sami oceńcie efekty:)

A tak wyglądała szafka przed przeróbką – widać, że jeden uchwyt jest oberwany. Z tego głównie względu zdecydowałam się przemalować fronty i zmienić wszystkie uchwyty:)

Pozdrawiam,


Related Posts

DIY: Betonowe podstawki pod kubki

DIY: Betonowe podstawki pod kubki

W tym tygodniu po raz drugi zmierzyłyśmy się z cudownym materiałem, jakim jest beton. Musimy przyznać, że nie było łatwo! Niektóre podstawki pękły, a niektóre po prostu nie wyszły ładnie. Dopiero za drugim razem się udało:) Zaprojektowałyśmy cztery płytki o kwadratowym kształcie i w jednej […]

DIY: jak przerobić stary stołek?

DIY: jak przerobić stary stołek?

Właśnie tak! Pytanie czy to jeszcze stołek czy już stolik? Jedno i drugie! Jak kto woli – siedzieć, czy stawiać :) Przyjechałam na kilka dni do rodzinnego domu. Chodziłam po ogrodzie i szukałam inspiracji do kolejnego postu. Jak zobaczyłam ten kawał dobrego drewna, od razu pomyślałam: […]  • Ola

    Wspaniała! Szukam podobnej :)

  • Szafeczka jest śliczna! :)

  • Super pomysł z gałkami! A jeśli chodzi o białą farbę, to ja też potrzebowałam czterech warstw do pokrycia sosnowej szafki, więc nie jest źle ;)

  • Extra metamorfoza! Podobają mi się gałeczki. Po sobie wiem że wystarczy użyć białą farbę i od razu jest lepiej :)

  • Po raz kolejny, utwierdzilam się w przekonaniu, że biała farba działa cuda. Świetna metamorfoza!

  • Wyszło super :) Pomyśleć, że wystarczy farba i zmiana uchwytów, a wychodzi takie cudo :)

  • Bardzo ładna szafka :D