kawa na ławę!

kawa na ławę!

Kupowanie jakiegokolwiek sprzętu AGD zazwyczaj sprowadza się do trudnego wyboru, gdy bierzemy pod uwagę jego funkcję, jakość użytkowania, cenę, czy jeszcze inne czynniki. Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie produktu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb, takiego, który będzie służył nam przez wiele lat. W tym artykule na przykładzie ekspresów do kawy chciałybyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną cechę, a mianowicie na wygląd produktu. Pamiętajmy, że każdy sprzęt, czy akcesoria w mieszkaniu mają wpływ na jego odbiór, więc oprócz swoich podstawowych funkcji mogą być także elementem dekoracyjnym.

Zakup danego ekspresu wiąże się z indywidualnymi potrzebami kupującego – zależy od tego, jaką pija kawę, jak często, jakimi kosztami dysponuje i wiele, wiele innych. Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspresów i jest z czego wybierać, jednak okazuje się, że pod względem dizajnu trzeba bardzo dobrze poszukać.

Najbardziej przekonują nas minimalistyczne, proste w formie ekspresy, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach oraz trochę inne, ale równie urzekające – w stylu retro.  Ekspresy w klasycznych barwach jak czerń, biel, ecru lub szary będą wyglądały nowocześnie i nienachalnie. Ale jeśli mamy białe, nowoczesne wnętrze, to czemu mielibyśmy nie pozwolić sobie na ekspres w intensywnym kolorze? 

Zapraszamy do obejrzenia wybranych przez nas modeli ekspresów. Podkreślamy, że w wyborze kierowałyśmy się wyłącznie wyglądem, dizajnem i wykończeniem. Dlaczego? ponieważ warto zainwestować nie tylko w funkcjonalny ekspres do kawy, ale również taki, który zachwyca stylem i elegancją :)

1. Krups EA8245

2. Krups EA8000

Przedstawione powyżej modele ekspresów Krups wydają się być świetnym uzupełnieniem nowoczesnych pomieszczeń. Ich forma jest klasyczna, elegancka, ponadczasowa. Ciekawym rozwiązaniem są widoczne ziarna kawy.

3. De Longhi Ecam

Bardzo nowoczesny eskpres, kojarzy nam się z luksusem. Gdybyśmy miały wyobrazić sobie wnętrze, do którego pasuje taki ekspres mogłoby to być dizajnerskie mieszkanie / dom lub biuro dużej korporacji.

4. Nespresso UMat

5. Nespresso UMilk

Nowe modele ekspresów Nespresso mają swój unikalny dizajn i charakter.  Ich forma jest prosta i czytelna. Oprócz swojej funkcji, są świetnym elementem wystroju naszego wnętrza.

Poniżej jeszcze kilka modeli ekspresów, które swoją formą nieco przypominają sprzęt sprzed wielu lat, oczywiście w nowoczesnym wydaniu. Mają swój niepowtarzalny urok.

6. ASCASO Dream

7. Kenwood ES020

8. De Longhi Icona • świetne modele, bardzo oryginalne w swej prostocie

 • Anna Kowalska

  Świetny wpis, mam nadzieję, że się nie obrazisz
  jeśli dodam Cię do listy najlepszych blogów o aranżacji wnętrz –
  http://blog-o-aranzacji-wnetrz.blogspot.com

 • Kurczę, jestem staromodna, wolę stare kawiarki :)
  Te nowoczesne ekspresy do kawy mnie kompletnie nie pociągają, nie ma w nich magii, żadnego uroku. Jest za to pikanie, parskanie i buczenie w kuchni. Tylko tak mi się to kojarzy :)

  • cosestetycznego

   Ja też uwielbiam klasyczne kawiarki, mają więcej uroku :) jednak ekspresy mają tą przewagę, że są bardziej zautomatyzowane, więc przy większej ilości osób albo w biurach są po prostu praktyczniejsze:) Pozdrawiam, Magda