Food design: Talerze z kruchego ciasta

Food design: Talerze z kruchego ciasta

Wczoraj postanowiłam, że upiekę piękne ciastka w formie talerzyków. Niestety, nie udało mi się zrealizować tego pomysłu tak, jak chciałam…

Ale stwierdziłam, że się nie poddam i dzisiaj spróbowałam jeszcze raz:) Piekarnik tym razem nie sprawiał problemów, a także lepiej zaplanowałam sobie poszczególne etapy robienia i pieczenia ciasta.

Przepis na kruche ciasto możecie bez problemu znaleźć w internecie. Ja zrobiłam lekko cytrynowe. Po zagnieceniu, podzieliłam je na kilka kawałków i poszczególne z nich rozwałkowałam do formy przypominającej koło. Takie cienkie ciasto nałożyłam na odwrócone do góry dnem duże i mniejsze talerze. W ten sposób ułożone włożyłam do piekarnika.

Po jakimś czasie wyjęłam wszystko z piekarnika i zdjęłam ciasto z talerzy i jeszcze raz włożyłam je do piekarnika na kilka minut.

Wyszły bardzo ładne ‚talerzyki’, które można na wiele sposobów. Mogą one być same w sobie deserem, ale też podstawką:)

Jeśli Wam się uda, możecie odbić jakiś delikatny wzór na surowym cieście. Mi niestety nie udało się żadnego uzyskać. Próbowałam z serwetkami, jednak bałam się je włożyć do piekarnika razem z ciastem w obawie przed ich spłonięciem:):) Myślę, że odbity wzór ludowej serwetki świetnie by wyglądał na takich talerzykach.

  

  

 

Pozdrawiam,

   • OLA Collage

    Super pomysł, dzięki za inspirację.

    • cosestetycznego

      Cieszę się:) Pozdrawiam, Paula

  • Bardzo fajny pomysł z tymi ciasteczkami w formie talerzy. Wydaje mi się podczas jakiegoś ważnego spotkania czy eleganckiej kolacji zrobiłyby furorę. Muszę mojej żonie przekazać pomysł

  • Zachęcający przepis. Coś mi się zdaję, że zabiorę się do działania! 3majcie kciuki! :)