Food design: Naturalne – kolory – idealne

Food design: Naturalne – kolory – idealne

Już od dawna chodziły mi po głowie różne pomysły na lemoniady – chłodzące, orzeźwiające, słodkie, kolorowe…

Postanowiłam pobawić się smakami owoców i warzyw, ich kolorami, słodkimi dodatkami i sposobem wykonania. Stworzenie takiej lemoniady miało mi zająć kilka minut, ale z tego względu, że wymyśliłam aż kilka wariantów to wykonanie ich, sfotografowanie i obrobienie zdjęć zajęło mi praktycznie cały dzień. Jednak zapewniam, że z gotowym przepisem udaje się je zrobić w mniej niż pół godziny! ;)

Inspiracje: świeżość, kolory, lato, ogród

 # 1 lemoniada

food design, lemoniady, cosestetycznego12Od początku wiedziałam, że chcę zrobić lemoniadę o pomarańczowym kolorze, który najbardziej kojarzy mi się z latem i słońcem. Jednak starałam się odejść od mojego sprawdzonego sposobu przygotowania i poeksperymentować. Nieobrane pomarańcze, pokrojone na ćwiartki i jedną marchewkę gotowałam w garnku z wodą przez kilkanaście minut, po wystygnięciu zblendowałam wszystko i przepuściłąm przez sitko. Do tak zrobionego ‚koncentratu’ dodajemy cukier, wodę i pozostałe dodatki.

Pomysł na lemoniadę z gotowanych pomarańczy i marchewki podsunęła mi mama – ponoć właśnie tak robiła napoje latem kilkanaście lat temu. Ta koncepcja na lemoniadę jest o tyle inna i lepsza od lemoniady ze świeżych owoców, że jest łagodniejsza w smaku i wyczuwalny jest przyjemny smak skórki pomarańczowej. Poza tym wyszło jej na prawdę dużo, polecam!

Co jest w środku?

2 pomarańcze

1/2 cytryny

1 marchewka

cukier (wedle uznania)

woda

mięta, kostki lodu, plastry owoców

 #2 lemoniada

Fioletowa lemoniada jest słodsza i bardziej delikatna. Tutaj troszkę pobawiłam się dodatkami i jestem bardzo zadowolona z efektu :) Skoro fiolet, to oczywiście jagody – gotowane przez kilka minut w wodzie nadają jej kolor i delikatny smak owoców leśnych. Postanowiłam też dodać inny dodatek kojarzący się lasem – syrop z sosny.

food design, lemoniady, cosestetycznego3food design, lemoniady, cosestetycznegofood design, lemoniady, cosestetycznego2food design, lemoniady, cosestetycznego7food design, lemoniady, cosestetycznego10

       Pozdrawiam,