DIY: stolik kawowy z europalet

DIY: stolik kawowy z europalet

W jednym z poprzednich postów mogliście zobaczyć wybrane przez nas inspiracje z twórczym wykorzystaniem dostępnych, niedrogich i coraz bardziej popularnych europalet. Mamy nadzieję, że zainspirowało Was to do wykonania równie ciekawych projektów we własnym domu. Sami się pewnie przekonaliście, że z europalet można zrobić praktycznie wszystko: stoliki, konstrukcję łóżka, ławy, półki, czy kwietniki. Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz.

W tym poście możecie zobaczyć zaprojektowany i wykonany przez Staszka stolik kawowy z bejcowanych na biało palet. Do wykonania stolika potrzebne były:

2 europalety, 130 zł

szkło o grubości 1,5cm, +-100 zł

4 większe kółka, +-40zł/szt

bejca do drewna, +-30zł

gwoździe itpstolik-kawowy-z-europalety-diy-zrc3b3b-to-sam-projekt-stolika-blog-cosestetycznego1 stolik-kawowy-z-europalety-diy-zrc3b3b-to-sam-projekt-stolika-blog-cosestetycznego3 stolik-kawowy-z-europalety-diy-zrc3b3b-to-sam-projekt-stolika-blog-cosestetycznego-21

Fot.: Maria Torbe

Robiąc taki stolik musimy wcześniej zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć, tzn. jaka ma być jego wysokość i gabaryty. Stolik może być zrobiony z drewna surowego, nieobrobionego, ale jeśli zależy nam, aby jego powierzchnia była gładka, warto wcześniej potraktować je szlifierką lub papierem ściernym. Projektant chciał uzyskać surowość drewna, dlatego jedynym zabiegiem przed połączeniem palet było zabejcowanie na biało.

Kolejnym krokiem było połączenie palet- można zrobić to na wiele sposobów, np przez połączenie wpustowe. Aby dopełnić konstrukcję stolika musimy dobrać odpowiednia wielkość tafli szkła, najlepiej dość grubą. Stolik kawowy wykonany przez Staszka jest dość ciężki, dlatego aby był bardziej mobilny dobrym rozwiązaniem było zamontowanie kółek.

Nadal zachęcamy do stworzenia samemu mebli z europalet. Jeśli jednak nie macie na to czasu, Staszek ponoć jest gotów go sprzedać ;)

A na zakończenie jeszcze nasz prosty pomysł na wykorzystanie europalet, który nie wymaga dużego (prawie żadnego) nakładu pracy, a daje fajny efekt na balkonie lub w ogrodzie. Wystarczyło odwrócić paletę, tak by stała pionowo oparta np. o barierkę i umieścić w niej odpowiedniej wielkości doniczki z kwiatami lub ziołami.

EUROPALETY NA BALKONIE EUROPALETA PODSTAWKA NA DONICZKI COS ESTETYCZNEGO3 europalety-na-balkonie-europaleta-podstawka-na-doniczki-cos-estetycznego6 europalety-na-balkonie-europaleta-podstawka-na-doniczki-cos-estetycznego EUROPALETY NA BALKONIE EUROPALETA PODSTAWKA NA DONICZKI COS ESTETYCZNEGO5

Pozdrawiamy!

   • Podstawa to dobry pomysł na wykorzystanie materiałó, które są pod ręką

  • stolik jak najbardziej :)

  • piotrek

    Heh jestem zachwycony. Palety zawsze kojarzyły mi się z magazynem, kurzem itd… :) Tymczasem to naprawdę zacnie wygląda. Trzeba jeszcze zrobić regały półkowe jak z magazynu i pochować w nich talerze i całość kompozycji gotowa :)