DIY: stary-nowy rower

DIY: stary-nowy rower

Jakiś czas temu pokazałyśmy Wam fajne przykłady nowoczesnych i old-school-owych rowerów. Samo napisanie tamtego posta było dla nas motywacją do próby odnowienia starego roweru. Zamiarem było pokazanie starej formy roweru w nowej, ciekawej odsłonie.

DIY czyli zrób to sam

Stary rower był pomalowany kilkoma warstwami farb, więc niezbędne było jego dokładne oczyszczenie, np. papierem ściernym. Oczywiście po rozłożeniu go na części ;)

Doprowadzenie go do stanu ‚surowego’ to już połowa sukcesu. Kolejnym krokiem było pomalowanie go jasnym podkładem, zapobiegającym odpryskiwaniu i rdzy. Po tym czeka nas najprzyjemniejsza część, czyli dobór kolorów i elementów, które trzeba wymienić. W tym przypadku były to uchwyty na kierownicy, siodełko (ze sprężynami w starym stylu) i niewielkie brakujące elementy.

Kolory to biel i miętowa zieleń, które fajnie ze sobą współgrają i nie da się ukryć, że rzucają się w oczy. Efekty możecie zaobserwować na zdjęciach, a właścicielką roweru jest Paula:)

stary nowy rower cosestetyznego

Zachęcamy do odnawiania zabytków! ;)

Pozdrawiamy,  • Nie sądziłem, że zajmujecie się też majsterkowaniem;)
    Efekt końcowy jest nadzwyczajny, no i bardzo dobrze komponuje się ze sweterkiem Pauli;)

  • Wpisy o robieniu czegoś nowego ze starego bardzo mnie ujmują! Jednak kiedy zobaczyłam rower to …
    Uwielbiam, kocham rowery. Na moim blogu (www.kolorowezycie.eu) właśnie rozpoczynam zachwyt nad tym środkiem lokomocji.
    Sama lubię przerabiać różne rzeczy, przedmioty. Umieszczam też na blogu moje „dzieła”. Co prawda prowadzę blog od niedawna ale mam nadzieję, ze długo będę pisać i dzielić się moimi dokonaniami. Podobnie jak Wy uwielbiam strony, czasopisma o wnętrzach. Bardzo cenie estetykę. Będę tu zaglądać!
    Zapraszam również na moja stronę.