DIY: stara – nowa lampa origami

DIY: stara – nowa lampa origami

W tym poście proponujemy kolejną odsłonę starej lampy, tym razem w konwencji origami.

Stara lampa to jedna z tych niepotrzebnych już rzeczy, które ktoś kiedyś wyrzucił na strych, gdzie przeleżała dobrych kilka lat kurząc się. Mimo niezbyt zachęcającego wyglądu (zniszczony i brzydki klosz, metalowy niepomalowany stojak) zainspirowała nas do tchnięcia w nią nowego życia.

Potrzebne materiały i koszt

– papier ścierny

– spray czarny ( ok 20zł )

– grubszy papier techniczny A3, biały, około 4 kartki (2-3 zł)

– nitka czarna i igła

– nowa żarówka ( ok 3 zł)

– nożyczki 3

Jak widać koszt przeróbki takiej lampy nie przekroczył nawet 30 zł, a efekt jest bardzo ciekawy.

Na samym początku lampa została potraktowana papierem ściernym, aby usunąć zbędną warstwę farby. Potem można było już ją pomalować sprayem, wystarczyła nawet jedna warstwa. Origami było inspiracją do stworzenia papierowego abażuru. Sposób składania papieru został przedstawiony na poniższej stronie, ale został przez nas lekko zmodyfikowany, ponieważ wzór jest przeznaczony do lampy wiszącej.

http://ekgwhitehouse.pl/tag/diy-paper/

Klosz jest na tyle szeroki, że żarówka nie ogrzewa papieru i nie stwarza zagrożenia pożaru:) Z tego względu, że papier jest dosyć gruby, światło nie prześwituje, lecz tworzy ciekawe cienie na ścianie.

169121416171829

Nasza lampa origami zajęła I miejsce w konkursie na najlepszy projekt DIY na MEETBLOGIN podczas Łódź Design Festival. Dziękujemy!:)

Więcej informacji o konkursie oraz dokładny opis wykonania na stronie urzadzamy.pl

fot. Magdalena Mizera

Pozdrawiamy!