DIY: jak przerobić stare ramki?

DIY: jak przerobić stare ramki?

Niedawno znalazłam w mieszkaniu zakurzone drewniane ramki z IKEI. Chciałam je trochę odświeżyć, jednak nie mogłam się zdecydować, w jaki sposób mogę to zrobić. Po kilku rysunkach i szkicach, postanowiłam użyć białej farby ftalowej do pomalowania wewnętrznych i zewnętrznych krawędzi ramek. Stwierdziłam, że skoro jest to prawdziwe drewno, to szkoda je całkowicie malować i zakryć jego ładną fakturę:)

Pierwotnie były to ramki z małymi lusterkami w środku, ale uznałam, że lepiej będą się prezentować z delikatnymi grafikami.

Poniżej opiszę Wam jak łatwo można to zrobić:)

Zaczęłam od wyjęcia lusterek z ramek, zostały one przyklejone klejem termicznym, dlatego trzeba było go usunąć nożykiem. Później wyczyściłam drewno drobnym papierem ściernym, aby farba lepiej przylegała i zawiesiłam ramki na sznurku, żeby pomalować ich krawędzie zewnętrzne:)

Na kolejnym zdjęciu możecie zobaczyć już pomalowaną ramkę.

Kiedy farba wyschła, zaprojektowałam trzy subtelne grafiki i włożyłam je do ramek:) Lusterka wykorzystałam jako tył grafiki i zablokowałem je małymi gwoździami, które pozwalają na wielokrotne wyjmowanie obrazków.Ciekawa jestem Waszego zdania na temat tej przeróbki zwykłych drewnianych ramek:) Czy odświeżylibyście je w taki subtelny sposób, czy poszlibyście dalej, w odważniejsze wzory lub kolory?:)

Pozdrawiam,

  • Ciekawy pomysł, tylko zmieniłabym biały kolor rantów ramek na drewno.

 • A ja z kolei wyszlifowałabym ramki do końca (pewnie wcześniej były pomalowane bezbarwnym lakierem) i użyła bezbarwnego wosku. Nie wiem czy był to efekt zamierzony ale na zdjęciach widać że są porysowane czyli częściowo zdarty jest lakier. Wosk równomiernie pokryłby drewno i wydobył z niego naturalny koloryt.

  • cosestetycznego

   Bardzo możliwe, że był jakiś lakier:) Jednak ramki były tak naturalne, że tylko trochę je przetarłam papierem ściernym. Dzięki za podpowiedź z tym woskiem, na pewno następnym razem go wykorzystam:) Pozdrawiam, Paula

 • Efekt świetny !

  • cosestetycznego

   Dziękujemy:)

 • Bardzo ciekawy i oryginalny pomysł godny wykorzystania. Przyznam, że jestem na tym blogu jeszcze raz ale z pewnością będę tutaj częściej zaglądać bo jak widać warto. Cenie ludzi za własne pomysły i po prostu pasję. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejne fajne pomysły!

  • cosestetycznego

   Dziękujemy bardzo za miłe słowa:) Pozdrawiamy!:)