DIY: nowe oblicze pudełka z Empiku

DIY: nowe oblicze pudełka z Empiku

Już długo zbierałam się do tej przeróbki – zainspirowała mnie do tego moja znajoma, która z takiego pudełka zrobiła świetny prezent. Kiedy w końcu zebrałam się, by zakupić taką drewnianą skrzyneczkę ( a nawet dwie) to okazało się, że dopiero w trzecim z kolei Empiku udało ją się znaleźć – może jej przerabianie jest teraz modne? W każdym razie kupiłam jedną, większą niż chciałam i z przegródkami, których nie chciałam. Mimo tego, wszystko wyszło tak jak chciałam, a dzięki tym niechcianym przegródkom łatwiej przechowuje się w niej np. biżuterię.

Potrzebne materiały:

– skrzyneczka z Empiku (jak na zdj.)- 19.90 zł

– farby akrylowe: biała, czarna i ciepła czerwień – około 10zł tubka

– materiał do wyścielenia wnętrza

– klej UHU 6zł

– pędzelek ze sztucznego włosia 2zł

 

Taka drewniana skrzyneczka to świetna baza do decoupage i pole do popisu dla naszej kreatywności. Ja ostatnio bardzo upodobałam sobie geometryczne i trójkątne formy i stąd taki wzór. Ponieważ sklejka, z której jest wykonana skrzyneczka jest całkiem ładna, postanowiłam dość sporą część pozostawić niezamalowaną. Kolory wybrałam pastelowe i delikatne, a wnętrze wyłożyłam czarnym, skórzany materiał od tej bardziej szorstkiej strony.

Te złote wykończenia na narożach to trójkątne złote elementy mojej białej koszuli, które na koszuli mi się nie podobały a na pudełku bardzo – nie wpisałam ich do materiałów, bo niestety ciężko będzie znaleźć podobne :)

DSC03722 DSC03724 DSC03702DSC03687DSC03699DSC03703DSC03700DSC03691DSC03636DSC03634

Zastanawiałam się nad  przeznaczeniem skrzyneczki – miała być na biżuterię, ale jeszcze lepiej sprawdziła się jako miejsce do gromadzenia licznych wizytówek (własnych i otrzymanych). Co ciekawe, na stronie Empiku jest napisane, że jej zastosowaniem jest przechowywanie herbaty:)

Przy okazji pomalowałam też drewniane opakowanie świeczki od Home & Moods, które używam teraz jako pojemnika na kredki.

Podoba Wam się?

Pozdrawiam,  • Bardzo lubię takie przedmioty, którym samodzielnie można nadać charakteru. Sama również mam w planach stworzenie kilku pudełeczek na bibeloty, a Twój pomysł na pewno mnie zainspiruje;)

  • Bardzo TAK, muszę się zabrać za swoje :)
    P.S rzeczywiście jest i moja wizytówka w pudełku!

  • Bardzo fajne zdjęcia jak i również cały blog, siedzę od godziny i go czytam, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

  • a ja wykorzystuję tę skrzyneczkę zgodnie z przeznaczeniem, czyli trzymam w niej herbatę. ale to dlatego że jestem prawdziwym herbatofilem ;) Ale może skuszę się na zakup kolejnej i pozwolę sobie na trochę fantazji