DIY Notatnik z filcu

DIY Notatnik z filcu

Ostatnio długo chodził za mną pomysł by zrobić coś (cokolwiek) z szarego, technicznego filcu. Takowy więc zamówiłam, a kiedy przyszła wena, zabrałam się za zrobienie z niego okładki do notatnika. Idąc za ciosem, „drugą skórę” z filcu nałożyłam też na mniejszy notatnik i kalendarz. Muszę przyznać, że filc jest bardzo wdzięcznym materiałem – nie strzępi się, nie mechaci (przynajmniej ten, który mam) i nie trzeba obszywać go na końcach. :)

Jak wykonać taki notatnik?

Potrzebujemy: filc techniczny o grubości 2-4mm, taśmę obustronną, skórzany pasek (według mnie najbardziej pasuje brązowy) lub specjalne skórzane zamknięcie (do kupienia na allegro)., kolorową nić, notatnik z grubą okładką.

Mierzymy notatnik i taki wymiar powiększony po długości o jakieś 2 cm wycinamy z naszego filcu. Jeśli używamy do niego skórzanego paska to ręcznie lub na maszynie przyszywamy go do filcu tak aby po zamknięciu dało się spiąć nim notatnik. Następnie przyklejamy na całej powierzchni notatnika taśmę obustronną (oprócz grzbietu) i delikatnie przykładamy wycięty filc. Gotowe!

13456 78

Macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie tego materiału? Zostało mi jeszcze trochę filcu do eksperymentowania ;)

Pozdrawiam,

 



 • Osobiście uwielbiam rzeczy z filcu ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

 • świetny! :) bardzo mi się podoba stylistyka zdjęć pod koniec notatki, takie artystyczne ;)

 • świetne…można jeszcze brzegi filcu przeszyć jakąś nicią kolorową np, w kolorze paska :)

  • cosestetycznego

   Dobry pomysł, to mogłoby fajnie wyglądać! :) Pzdr / Magda

 • Wygląda super i jeszcze ta satysfakcja, że własnoręcznie zrobiony :) Filc jest świetny można z niego wyczarować wiele rzeczy, a wszelkiego rodzaju okładki i etui chyba najlepiej się sprawdzają. Aha, dobry pomysł z tym paskiem – od razu super-oryginalnie:)

 • Piękny. Kochamy wszystko co filcowe, zawsze.

 • Uwielbiam filc w każdej postaci! :)