DIY: minimalistyczny zegar

Od dawna już chciałam zrobić własny zegar. Nie mogłam znaleźć w sklepie odpowiedniego i w dobrej cenie. Jednak nawet ten poniżej nie wisi u mnie na ścianie, ponieważ z założenia miał być prezentem urodzinowym. Tak więc kupiłam kupiłam potrzebne rzeczy i zaczęłam działać:) Oczywiście nie obyło się bez męskiej ręki w wiertarki :)

Zależało mi na tym aby zegar był bardzo prosty, minimalistyczny. Początkowo był tylko mechanizm i deska, jednak potem zdecydowałam się oznaczyć główne godziny kropkami żółtej  farby. Niekiedy przez przypadek, wiertarka nie wierci tam, gdzie potrzeba:) Dlatego może przez przypadek lub nie utworzyły się 4 (?) dziurki, które jako godzina 5.04 symbolizują dzień i miesiąc urodzin. Trzeba też zwrócić uwagę na grubość deski, jeśli kupimy za grubą może okazać się, że część łącząca mechanizm i wskazówki jest o wiele cieńsza. Ja niestety miałam taki problem, dlatego trzeba było wydrążyć środek deski, aby zmniejszyć tą odległość:)


Potrzebne materiały:

– deska wiórowa lub inna 40 cm/40 cm – ok 15 zł

– mechanizm i wskazówki z zegara, Ikea

– zawieszki/haczyki

– farba, spray lub inne rzeczy do dekoracji

– klej

– wiertarka

Pozdrawiamy i zachęcamy do wykonania w domu!


Related Posts

DIY: Geometryczny zegar

DIY: Geometryczny zegar

Jak już pewnie zauważyliście, to drugi projekt zegara na naszym blogu:) Z tego powodu, że tamten był prezentem urodzinowym, nie mogłam go zatrzymać. Postanowiłam więc zrobić kolejny dla siebie, trochę inny, geometryczny i pasujący do (przyszłych:) kolorów ścian salonu. Tarcza jest zwykłą deską wiórową, przyciętą […]

Inspiracja tygodnia: minimalistyczny zegar ścienny

Inspiracja tygodnia: minimalistyczny zegar ścienny

Przedstawiam unikalne, piękne zegary na ścianę. Zachwycają swoją prostotą i ponadczasowym dizajnem. Pasują do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, ale nie tylko! Oto 6 wybranych przeze mnie perełek wśród zegarów ściennych: 2 Zegar, House Doctor 2 Zegar, rękodzieło 3 Zegar, House Doctor 4 Zegar, rękodzieło 5 Zegar, Kahler źródło: http://www.decooutfitter.com/ 6 Zegar betonowy […] • Troszkę zbyt minimalistyczny ale gdyby tak przykleić coś fajnego na tarczę? :)

  • cosestetycznego

   można kombinować z wyglądem na różne sposoby:) Nam się podoba się taki surowy efekt, więc ta płyta wiórowa była odpowiednia:) Pozdrawiamy!

 • uwielbiam taki minimalizm:) piękny zegar

  • cosestetycznego

   dziękujemy!