DIY: Jak zrobić naturalny odświeżacz do szafy?

Wiosna zaczęła się już na dobre, wszystko dookoła rozkwita i pachnie niesamowicie. Zainspirowało nas to do stworzenia (odtworzenia) takiego zapachu we własnym domu. Jest wiosna, są więc i wiosenne porządki, a te muszą objąć też nasze szafy. Aby zapach w szafie był cały czas świeży i aby czyste ubrania nie pochłaniały innych zapachów, warto umieścić w niej odświeżacz. Jednak dostępne w sklepach odświeżacze powietrza są zwykle przepełnione chemią i aż strach pomyśleć, co możemy wdychać. Dlatego znalazłyśmy kilka sposobów na domowe i naturalne zapachy.

Zobaczcie jak stworzyć 3 różne, naturalne odświeżacze do szafy lub garderoby. Polecamy!

Co potrzebujemy?

minimum 3 pojemniczki – wybrałyśmy małe słoiczki na przyprawy z IKEA

wstążka / sznurek

mydła

herbata zielona

obierki pomarańczy i cytryny (wysuszone)

soda oczyszczona

sól do kąpieli

#1 płatki mydlane

Nie tylko pięknie pachną, ale również niesamowicie wyglądają. Wystarczy, że pokroimy co najmniej dwa różne mydła i odświeżacz gotowy!:)

#2 zielona herbata z obierkami

Wystarczy wrzucić do słoiczka wysuszone obierki po cytrynie lub pomarańczy i dodać później zieloną herbatę.

#3 soda oczyszczona i sól do kąpieli

Soda oczyszczona świetnie pochłania zapachy, a połączona z kolorową solą do kąpieli tworzy fajną kompozycję w słoiczku.

Wszystkie te słoiczki możemy wstawić do szafy, do łazienki . . . wszędzie. Ładnie wyglądają w porównaniu do zwykłych odświeżaczy, a co najważniejsze spełniają swoją funkcję!

A czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na pochłaniacze brzydkich zapachów w domu? Podzielcie się, chętnie zobaczymy co wymyśliliście!:)

Pozdrawiamy,


Related Posts

DIY: jak przerobić stary stołek?

DIY: jak przerobić stary stołek?

Właśnie tak! Pytanie czy to jeszcze stołek czy już stolik? Jedno i drugie! Jak kto woli – siedzieć, czy stawiać :) Przyjechałam na kilka dni do rodzinnego domu. Chodziłam po ogrodzie i szukałam inspiracji do kolejnego postu. Jak zobaczyłam ten kawał dobrego drewna, od razu pomyślałam: […]

Odnowiona szafka na buty

Odnowiona szafka na buty

To chyba jeden z większych mebli, jakie odnawiałam do tej pory:) Wcześniej odświeżałam klosz starej lampy i stołek, który zyskał naturalne siedzisko i nowo pomalowane nóżki. Poniżej możecie zobaczyć poprzednie projekty.   A dzisiaj pokażę Wam jak w prosty sposób przerobić nudną szafkę na buty na designerski mebel:) […]  • Aga

    Są piękne! Na pewno takie zrobię, już lecę po słoiczki, resztę mam! :)

  • Prześliczne! Muszę tylko przeszukać moje stosy przydasiów, a na pewno znajdę tam parę słoiczków, czekających tylko, aby je wykorzystać w tak uroczy sposób :D Jeśli do tego rzeczywiście spełniają swoją rolę, to już w ogóle ideał, choć mi chyba i tak wystarczy tylko to, jak wyglądają ;)

  • Zdążyłam już wypróbować wszystkich trzech sposobów. Są naprawdę proste i efektywne, szczególnie ten pierwszy z płatkami mydlanymi. Trzeba tylko wybrać jakiś w miarę ładny słoiczek żeby się to fajnie prezentowało wraz ze wstążeczką. Pozdrawiam:)