DIY: jak przerobić stary stołek?

Właśnie tak!

Pytanie czy to jeszcze stołek czy już stolik? Jedno i drugie! Jak kto woli – siedzieć, czy stawiać :)

Przyjechałam na kilka dni do rodzinnego domu. Chodziłam po ogrodzie i szukałam inspiracji do kolejnego postu. Jak zobaczyłam ten kawał dobrego drewna, od razu pomyślałam: zrobię stołek!

Przeszukałam jeszcze piwnicę i tam znalazłam stary taboret, chyba miał korzenie rosyjskie, a przynajmniej etykietę:) Nóżki i konstrukcja, do której były wkręcane bardzo ułatwiła mi zadanie. Nie musiałam wymyślać nowej, a jednocześnie wiedziałam, że jest stabilna.

Do roboty zaangażowałam też siostrę. Przez cały dzień próbowałyśmy doprowadzić drewno do stanu używalności… Stołek miał być niespodzianką dla rodziców, ale potrzebna była ręka bardziej doświadczonej osoby:) Tato to potrafi! Pięknie wyrównał i oszlifował pieniek i można na nim nawet siadać, bez obaw zaciągnięcia sukienki albo stawiać kawę czy kwiatki:)

Drewno pozostawiliśmy surowe, niczym niezaimpregnowane. Nóżki pomalowałam farbą olejną na dwa kolory: biały i szary.

Podoba Wam się?:)

Pozdrawiam,


Related Posts

DIY: Betonowe podstawki pod kubki

DIY: Betonowe podstawki pod kubki

W tym tygodniu po raz drugi zmierzyłyśmy się z cudownym materiałem, jakim jest beton. Musimy przyznać, że nie było łatwo! Niektóre podstawki pękły, a niektóre po prostu nie wyszły ładnie. Dopiero za drugim razem się udało:) Zaprojektowałyśmy cztery płytki o kwadratowym kształcie i w jednej […]

Drewniane podłogi – porównanie producentów

Drewniane podłogi – porównanie producentów

Od czasu założenia tego bloga staramy się pokazywać Wam produkty i materiały wysokiej jakości. Stawiamy przede wszystkim na dobrej klasy materiały i ich szczerość. Naznaczone upływem czasu są jeszcze bardziej wartościowe. Osobiście, delikatnie mówiąc, nie przepadam za imitacją jakichkolwiek materiałów, ale zdaję sobie sprawę z […] • Super! :)

 • Ewa

  ale super pomysł! chyba go wykorzystam! jestem teraz w trakcie remontu – planuję białą drewnianą kuchnię w stylu http://kuchnieportal.pl/meble/0/73/meble-kuchenne-z-drewna—jaki-gatunek-drewna-wybrac-.html tylko, że trochę bardziej „surową” takie krzesło byłoby świetnym kontrastującym dodatkiem! dzięki za inspirację!

 • to jest świetny pomysł :) wygląda to pięknie a jeszcze jak któs ma fajnie utrzymany parkiet to już w ogóle poezja :) super pomysł, pozdrawiam

 • Nieźle wyszło :) Własnoręcznie zrobione meble cieszą najbardziej.

 • Baaaaaaaaaaardzo, ale to bardzo udany projekt DIY :)
  Chcę taki do jadalni :)
  Pozdrowienia z odświeżonego My Sweet Dreaming Home :)

 • Superancki pomysł na przenośny stolik czy siedzisko-taboret. Efektowne i z gustem wykonanie.

  • cosestetycznego

   Dziękuję bardzo:) Pozdrawiam, Paula