DIY: Geometryczny zegar

DIY: Geometryczny zegar

Jak już pewnie zauważyliście, to drugi projekt zegara na naszym blogu:) Z tego powodu, że tamten był prezentem urodzinowym, nie mogłam go zatrzymać. Postanowiłam więc zrobić kolejny dla siebie, trochę inny, geometryczny i pasujący do (przyszłych:) kolorów ścian salonu.

Tarcza jest zwykłą deską wiórową, przyciętą do kwadratu o boku 40 cm. Tym razem wskazówki i mechanizm kupiłam u osiedlowego zegarmistrza, gdzie, ku mojemu zdziwieniu, był bardzo duży wybór. Ja zdecydowałam się na proste i czarne.

Poprzednio sama wywiercałam otwór na mechanizm zegara, jednak tym razem zrobił to za mnie stolarz, który wykonał to bardzo ładnie i szybko:)

Geometryczny wzór na tarczy oparty jest na trójkątach. Długości białych trójkątów są zbliżone do długości wskazówek. Ich jasno szare przedłużenia pomagają w odczytaniu godziny. Zapraszam Was do oglądania zdjęć a tutaj możecie zobaczyć wcześniejszy post DIY o zegarze:)

Poniżej możecie zobaczyć potrzebne materiały do wykonania zegara i wycięcie na mechanizm, które pozwala na ładne licowanie się jego z płytą.

Pozdrawiam,

   • Bardzo fajne, pozdrawiam :)

  • Geometryczny zegar na pewno bardzo się wyróżnia. Mimo swojej formy pozostaje łatwy w odczytaniu godziny i fajnie nadaje się do wystroju wnętrza.

  • Zgadzam sie z Eugenią, z pewnością taki zegar będzie sie wyróżniał. Osttanio ktoś z moich znajomych zauważył, że u mnie w domu w żadnym pokoju nie ma zegarków. Cóż, mam jeden elektroniczy, razem z budzikiem i myślałam, że nie znajdę żadnego innego pasującego do mojego wnętrza. No ale może faktycznie zrobię swój własny, wymyślę wzór pasujący do pokoju.

  • Super pomysł na zegar :)

  • Pomysł rewelacyjny! Można go nawet trochę podrasować i nakleić pasy na całej ścianie :) Super! Pozdrawiam

  • Jestem ogromnym miłośnikiem takich właśnie zegarów! Ten jest wprost cudowny, oryginalny, nowoczesny i na pewno każdy, kto przyjdzie w odwiedziny zwróci na niego uwagę. Jest on geometryczny, ale jednocześnie bez problemu odczyta się z niego godzinę, ponieważ ma prosto i widocznie zarysowane dwie, długie, przecinające się linie.

  • Świetnie wygląda zegar :) Chyba też pomyślę o takim, osobiście chyba dodam więcej kolorów :)

  • Świetny pomysł :)

  • Normalnie EXTRA, świetny pomysł ale najbardziej podoba mi sie efekt końcowy, design.