DIY: jak pomalować drewniane akcesoria

DIY: jak pomalować drewniane akcesoria

Dziś pokazujemy DIY, które nie wymaga ani specjalnego sprzętu, ani dużej ilości czasu:) Generalnie bardzo często do naszych przeróbek używamy farb akrylowych albo farb w sprayu i Was także zachęcamy do posiadania takich w domu w razie nagłego przypływu kreatywności ;) Zestaw drewnianych akcesoriów zakupiłyśmy w Ikea, ale z pewnością kupicie je także w pierwszym z rzędu sklepie z agd. No dobrze, ale przejdźmy do rzeczy…

Co potrzebujemy?

* zestaw drewnianych mieszadeł (jak inaczej je nazwać?)

* złoty spray

* biała farba akrylowa

* pędzelek

* taśma malarska

Na pewno trzeba zacząć od zaklejenia taśmą tej części, której nie mamy zamiaru malować. Później do pomalowania dolnej części używamy złotego sprayu – może to być także inny kolor, wedle uznania :) Najlepiej jest sprayować na zewnątrz, aby przy okazji nie ubrudzić podłogi. Pozostawiamy na kilka godzin i nakładamy spray po raz drugi. Lepiej nie przesadzać z jego ilością, bo mogą się robić brzydkie zacieki. Kiedy złotą warstwę mamy już gotową to malujemy biały pasek, nie odklejając jeszcze taśmy malarskiej. W tym przypadku również stosujemy dwie warstwy, ale akryle znacznie szybciej schną, więc już po kilkunastu minutach można malować drugi raz. Kiedy wszystko jest gotowe odklejamy taśmę. Tak, to już wszystko ;)

Takie surowe drewno jest ładne same w sobie, ale daje też nieograniczone możliwości. Dlatego zachęcamy do przerabiania wszystkiego, na co macie ochotę!

Na blogu możecie zobaczyć także inne projekty DIY z użyciem farby, jak np. pudełko z Empiku, czy pastelowe słoiki.

14 5

Pozdrawiamy,

 

  • Ala

  Mam takie drewniane mieszadła w domu (faktycznie, jak je inaczej nazwać :D) i właśnie jakoś nie podobało mi się, że są po prostu takie przeciętne. Na pewno skorzystam z Waszego pomysłu, dzięki! :)

 • Każdy ma w domu takie łyżki oraz mieszadła:) ja używam ich praktycznie codziennie ale o zdobieniu ich nie wpadałam na to. Spróbuję sama wykonać takie malowanie na drewnie. Dzięki za fajny pomysł!

  • Takie drewniane mieszadła są bardzo interesujące. Ja bardzo lubię czasami tak naturalnie coś przyrządzić, dzięki takim przyborom przypominają się stare czasy, w których nasze babcie mieszały zupy lub inne dania.

 • Witam mam znajomą, która posiada takie drewniane mieszadła. Jak sama mówi nie zmieniłaby tego, ponieważ inaczej gotopwanie nie byłoby dla niej takie naturalne jak do tej pory. Przedmówczyni dobrze tu mówi, że naturalne gotowanie powinno być również w praktyce robione naturalnymi przyrządami do gotowania.

 • Aga

  Fajny pomysł na urozmaicenie wystroju, szczególnie jeśli ktoś, jak ja na przykład, nie trzyma tych przyrządów w szufladzie, tylko na wierzchu. Oby dobrać odpowiednie kolory i już mogą robić za element dekoracyjny. Ja mam kuchnię w kolorach ecru, białym i czerwonym, więc może z czerwienią coś pokombinuję zamiast złota. Powinno fajnie wyjść.

  • cosestetycznego

   z czerwonym faktycznie może dobrze wyglądać :) powodzenia i pozdrawiamy!