Arena design 2013

Arena design 2013

Arena Design 2013

Na początku marca w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Areny Design, tym razem o temacie przewodnim ‚design ergonomiczny’. Niestety nie udało nam się uczestniczyć w trwającym 4 dni wydarzeniu, dlatego relacja obejmuje tylko dzień 6 marca.

W tym dniu odbył się wykład Janusza Kaniewskiego, jednego z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych designerów, docenianego w Polsce i za granicą. Na przykładzie swoich projektów pokazywał, że dizajn opakowania np. alkoholu może wpływać na to, jaka grupa społeczna po niego sięgnie. Firmy zatrudniające projektantów, oczekują, aby nowa forma opakowania, loga itp. wpłynęła na zmianę wizerunku tej marki. Janusz Kaniewski współpracował m.in z Marlboro, Fiatem, Ferrari i wieloma innymi. Projektant tworzy nie tylko design 2D, ale również samochody, meble oraz szeroko pojęte wzornictwo przemysłowe. Polecamy stronę Kaniewski Haute Design, bo naprawdę warto:

Janusz Kaniewskihttp://kaniewskidesign.com/

Od Poznania rozpoczyna się nowy cykl – Design Alive Awards Exhibition and Talks on Tour i właśnie 6 marca był to długo wyczekiwany wykład Roberta Koniecznego (KWK Promes). Jego wykład cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród studentów. Tematem była typologia domu autorodzinnego i etapy rozwijania tego pomysłu w jego projektach. Robert Konieczny w odpowiedzi na potrzeby coraz bardziej zmotoryzowanego społeczeństwa przedstawia nowy sposób postrzegania domu. W takim domu garaż nie jest już odseparowanym pomieszczeniem z osobnym wejściem, ale może być jego integralną częścią, czasem o charakterze reprezentacyjnym. 

Robert Konieczny

http://kwkpromes.pl/

Oprócz wykładów, Arena Design to miejsce wystaw produktów znanych projektantów, firm i uczelni artystycznych.

Podobnie jak w zeszłym roku, nie zawiodły nas projekty Nowa Forma Swarzędz, która prezentuje swoje meble już po raz kolejny. Naszym niekwestionowanym faworytem nadal jest Stół STO, ale w tym roku pojawiły się kolejny 4 fajne projekty. Wszystkie z nich są zaprojektowane z wielką dbałością o szczegóły i o dobrą jakość materiałów. Te meble to efekt współpracy młodych projektantów z całej Polski z producentami.

STOŁ STO


Designerem roku 2012 został architekt Piotr Kuchciński, którego projekty zajmowały dosyć sporą część wystawy tegorocznej Areny Design. Projektant tworzy meble dla wielu znanych firm- Noti, Vox, Balma.

Piotr Kuchciński

http://www.piotrkuchcinski.pl/

To co opisałyśmy w naszej relacji to tylko jakaś część tego, co można było zobaczyć na tegorocznej Arenie Design. Wystawa obejmowała także wiele przedmiotów zaprojektowanych przez studentów ASP i PP. Ogólne wrażenie pozytywne :)

kolejny post: dizajn dla najmłodszych

[magda i paula]  • Żałuję, ze mnie tam nie było.

  • Anonim

    Muszę się przyznać, że mega dawno tu nie zaglądałem! Wchodzę a tu takie zmiany! Oczywiście na plus!