5 rzeczy, które szybko poprawią wygląd mieszkania

5 rzeczy, które szybko poprawią wygląd mieszkania

Czy też Wam się zdarza, że macie niepohamowaną chęć zmiany swojego otoczenia? Niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, pokój, czy może tylko biurko – mi się zdarza bardzo często :) Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby napisać o tym, w jaki sposób można szybko i efektownie, a przede wszystkim bez większych kosztów zmienić nasze wnętrza. Mam nadzieję, że moje pomysły zainspirują Was do choćby małej zmiany i poprawy swojego miejsca zamieszkania :)

1. Świeże kwiaty

img_4933-e1413711395782

źródło: www.bloomboxco.com

źródło: listcrux.com

2. Nowe dodatki

Dodatki mają duży wpływ na to, jak odbieramy nasze wnętrze. Czasem nawet nowe poszewki na poduszki potrafią sprawić, że czujemy się przyjemniej w naszym wnętrzu. A nowy kubek dodaje +10 do porannej kawy. Mi się często zdarza, że kupno małego dodatku inspiruje mnie do większych zmian, np. lekkiego przemeblowania, czy zmiany kolorystyki :)

Może nowa pościel, albo pled? Koniecznie zobaczcie post Pauli, w którym jest mnóstwo pięknych pledów > tutaj

źródło:  storynorth.com

źródło: soakandsleep.com

3. Obraz / duży plakat w ramce

Zawsze miło jest patrzeć na obraz, czy plakat, którego przekaz ma dla nas jakieś znaczenie, albo… po prostu jest ładny, ciekawy, inspirujący :)

scandinavian-style-lounge-room-blue-sofa-painting

źródło: Holly Marder, madaboutthehouse.com

4. Ciekawie ułożone książki, gazety i płyty

Kiedyś już o tym pisałam, ale wciąż nie mogę się nadziwić, jak wiele mogą dodać do wystroju książki ułożone kolorami. Fantastyczne!

5. Porządek ;)

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać ;) Bardzo proste, a jednak zawsze skuteczne!

Pozdrawiam,

   • BTH

    szukam właśnie jakiegoś ciekawego obrazu…marzy mi się jakaś abstrakcja..taka jak na zdjęciu byłby idealna

  • Nie tylko porządek poprawia wygląd wnętrza. Czasem nawet kontrolowany bałagan wywołuje bardzo interesujący rezultat ;)

  • Być może to trochę zboczenie zawodowe, ale mam wrażenie, że bardzo wiele dla wnętrza może zrobić nieco innych wystrój okna. Inaczej upięte zasłony (choć to nie zawsze łatwe), trochę inny styl firan albo zmiana prostej tkaniny rolety na ciekawszą to moim zdaniem również pomysły na łatwe i dobrze widoczne zmiany.

  • Zgadzam się, że firany mogą kompletnie odmienić wnętrze. Nie trzeba kupować nowych firanek, wystarczy trochę wyobraźni i ze starych można wyczarować cuda :)