5 rzeczy, które ostatnio mnie zainspirowały

5 rzeczy, które ostatnio mnie zainspirowały

Są takie rzeczy i miejsca, które zapadają w pamięć i są dla nas inspirujące. Często nawet sami jesteśmy zaskoczeni, że coś totalnie nie w naszym stylu tak bardzo nam się podoba. Mam wrażenie, że mimo jakiegoś wyrobionego już stylu, co jakiś czas zmieniają nam się preferencje i podobają coraz to nowe rzeczy. Ponieważ zbieram w głowie dość dużo inspiracji i nie sposób byłoby ich wszystkich tutaj pokazać, postanowiłam uporządkować te kilka ostatnich :)

Zapraszam serdecznie do obejrzenia inspiracji, które siedzą w mojej głowie :)

#1 drzwi, których nie widać

Bardzo lubię, kiedy wszystkie niepotrzebne elementy są ukryte – w przypadku drzwi dzięki ukryciu ościeżnicy mamy nowoczesny i minimalistyczny efekt. Podobają mi się zarówno te, które idealnie stapiają się z kolorem i fakturą ściany, jak i te w kontrastowym kolorze. Mimo, że na rynku są już coraz popularniejsze, ja zwróciłam na nie uwagę dopiero podczas ostatnich targów Arena Design, gdzie miałam okazję zobaczyć ciekawy model prezentowany przez jednego z producentów.

Niedługo zamierzam napisać post, który będzie poświęcony tematyce drzwi, bo jest kilka na prawdę interesujących modeli i myślę, że warto je pokazać :)

źródło: Asilo

#2 książki ułożone kolorami

Świetnie wygląda półka z książkami, kiedy tworzą kompozycję – np same białe książki + dodatkowo kilka czarnych, albo kolorowe książki poukładane tak, że jeden kolor przechodzi w drugi.. Pewnie ułożenie dużej bibliteczki zajęłoby dobre trzy dni i wiele osób uzna, że książki lepiej poukładać alfabetycznie – nie mniej jednak uważam, że wygląda to fantastycznie :)


źródło: halo. architekci, norddeco

#3 złoto łączone ze srebrem

Jako pierwszy pokazuję ten zegarek, bo od niego zaczęła się moja fascynacja takim połączeniem, które jest bardzo eleganckie, ale niewymuszone. Ostatnio zachwycałam się tutaj złotymi sztućcami, ale te z dodatkiem srebra też wyglądają fenomenalnie:)

źródło: zegarek Skagen,sztućce

#4 AGD w intensywnych barwach

Mimo, że uwielbiam biel i szarości to raczej jako bazę. Idealnym ich uzupełnieniem są dla mnie dodatki w kontrastującym kolorze. Czerwona lodówka, czy żółty robot kuchenny są jak wisienka na torcie:)

źródło: lodówka Smegtoster Kenwood

#5 duże drewniane panele

Uwielbiam drewniany parkiet w jodełkę, ale ostatnio coraz  bardziej podobają mi się także szersze panele z drewna. Na tle takich paneli wszystko wygląda dobrze ;)

źródło: Barlinek

Pozdrawiam,

   • Mnie ostatnio zainspirowała ścianka z luksferów u znajomych. Tak bardzo mi się spodobała, że poprosiłam męża o taką samą. Po wielu namowach, zgodził się. Mam w domu ściankę w luksferów nomos! http://www.nomos.com.pl :) Wspaniała jakość i niesamowita jakość. Już się rozglądam, gdzie jeszcze mogłabym je wstawić. :)