5 pięknych rzeczy kupionych na pchlim targu

5 pięknych rzeczy kupionych na pchlim targu

Co jakiś czas w Starej Rzeźni w Poznaniu odbywają się targi staroci, jednak ze względu na dość wczesną godzinę ich rozpoczęcia (około 6:00) nie bywałyśmy tam zbyt często. ;) W ten weekend pokonałyśmy poranne lenistwo i zmotywowane kupieniem pięknych rzeczy, ruszyłyśmy na targi.

Nasze poszukiwania trwały dobre 2 godziny – na początku zupełnie nic nie mogłyśmy „upolować”. Nie sposób znaleźć coś ciekawego, kiedy wokół jest całe mnóstwo bibelotów, dlatego trzeba się bardzo skupić. Mimo, że na targu było gwarno, obie w ciszy i skupieniu przyglądałyśmy się przedmiotom i pilnowałyśmy tylko, aby się tam nie zgubić.

Ale, ale.. może zacznijmy oglądać nasze perełki?

_DSC1087

Ten oto piękny zestaw filiżanek kupiłyśmy za 28zł – oczywiście ta cena obejmowała też cukierniczkę i mleczarkę. Filiżanki są maleńkie, idealne na espresso, a ich wygląd nas przyciągnął bo łączy w sobie prostotę z przepychem (złoto).

_DSC1148

Oo, a to jest nasz najlepszy zakup tego dnia! Paula kiedy zobaczyła tą kankę to od razu zaczęła negocjować, i to ze świetnym skutkiem! Piękna czerwona kanka, w ogóle nie zniszczona trafiła w nasze ręce za niecałe 25 zł! Przyda się do trzymania wysokich kwiatów, albo…kiszenia ogórków? Mleka raczej w niej nikt już nie będzie trzymał. ;)

Kiedy przemierzałyśmy targ w poszukiwaniu kolejnych skarbów, z kanką w ręku, cały czas ktoś nas zaczepiał mówiąc, że jest super. To nas tylko utwierdziło w tym, że był to świetny zakup.

_DSC1118

Ten talerz pewnie nie zwracał uwagi nikogo, bo wygląda dość surowo i widać, że jest po przejściach. Ale bardzo nam się spodobał i stwierdziłyśmy, że będzie idealny do sesji fotograficznych! Cena: 10 zł_DSC1126

Znalazłyśmy jeszcze taki śliczny, niebieski talerzyk (a nawet dwa) ze złotymi zdobieniami i bez wahania kupiłyśmy za śmieszną cenę 1 zł / szt.

_DSC1136

Na koniec ściereczki, chociaż bardziej nazwałabym je obrusami bo po rozłożeniu są dość sporych wymiarów. Jedna z regionalnym wzorem, druga dość współczesna. Obie w cenie 7zł/szt.

A Wy chodzicie na takie targi? Znaleźliście tam kiedyś coś ciekawego?  • Znaleziska świetne, ale zestaw pierwszy to mój faworyt! szalenie mnie zauroczyły te filiżanki!

  • Uwielbiam pchle targi! Gratuluję imponujących znalezisk. Śliczne filiżaneczki, sama bym się na ten zestaw skusiła;)
    Serdeczności!

  • Zuzia

    Piękne rzeczy! Pozdrawiam cieplutko,
    Merely Susan