3 pomysły na DIY z klamerkami

3 pomysły na DIY z klamerkami

Mimo, że drewniane spinacze pojawiły się na blogach DIY już chyba setki razy, u nas jeszcze ich nie było!:) Przygotowując się do tego posta, przejrzałyśmy mnóstwo inspiracji i na pewno nie odkryjemy Ameryki pokazując Wam poniższe pomysły. Przede wszystkim starałyśmy się żeby były łatwe, przyjemne i w naszym stylu. Może któryś Wam się spodoba i zrobicie go sami?:)

#1 girlanda ze zdjęć

Girlanda nie musi być tylko zwykłą ozdobą naszej ściany, może też zawierać nasze wspomnienia z wakacji lub innych fajnych dni. Możemy powiesić wszystko, co chcemy – zdjęcia, kartki, listy i inne rzeczy, które wywołują w nas emocje.

Do stworzenia naszej girlandy wystarczą trzy rzeczy: sznurek, spinacze i to, co chcemy zawiesić. Spinacze możemy pomalować – wtedy nasza girlanda będzie jeszcze bardziej wyjątkowa:) Proste prawda?

cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_16cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_15cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_13

#2 przechowywanie samotnych sznurków

Na pewno nie raz znalazłyśmy w naszych domach walające się kolorowe muliny albo sznurki. Spinacze to genialny sposób na ich przechowywanie! Wystarczy zawinąć sznurek wokół klamerki, końcówkę spiąć spinaczem i gotowe!

cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_5

#3 pastelowy wieszak na …

… cienkie bluzki, małe torebki lub ręczniki kuchenne. Tyle wytrzymał nasz klej, cięższych rzeczy już nie próbowałyśmy wieszać:) Jeśli chcielibyście spróbować wykonać taki wieszak to potrzebujecie:

deseczkę o odpowiedniej szerokości (możecie ją kupić w każdym sklepie budowlanym, a do tego usługa cięcia jest przeważnie gratis)

 klej do drewna lub wkręty dla większej stabilności

kolorowe farby akrylowe i pędzelek

sznurek i 2 gwoździe

Do deseczki przyklejamy kilka spinaczy, później je malujemy. Czekamy aż wyschną i przybijamy od tyłu dwa gwoździe, do których przywiązujemy sznurek. Taki wieszak wieszamy na ścianie i możemy się cieszyć fajnym projektem:)

cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_19cosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinaczecosestetycznego_design_DIY_spinacze_pomysly_na_spinacze_1

Pochwalcie się własnymi pomysłami! Na pewno są super:)

Pozdrawiam,  • Daria

    Miłe dla oka, estetyczne dekoracje :) Wasz blog jest wyjątkowo ciekawy, chciałabym, aby znalazł się na liście najlepszych blogów o wystroju wnętrz! Zapraszam na stronę http://dekordia.pl/najlepsze_blogi/, gdzie można pobierać odznakę Blogu na medal :)