2 pomysły na opakowanie prezentów

2 pomysły na opakowanie prezentów

W tym roku, jak nigdy, prezenty mam kupione i zapakowane już 2 tygodnie przed świętami :) Muszę przyznać, że po części dlatego, że miał powstać wpis, którego właśnie czytacie:) Jeśli widzieliście już nasze kartki świąteczne to zauważycie, że opakowania są wykonane w podobnej stylistyce – tak, żeby wszystko było spójne :)

Miałam sporo prezentów do opakowania, ale nie spodziewałam się, że zajmie mi to tyle czasu. Dopiero po 3 paczce doszłam do zadowalającego efektu jeśli chodzi o zaklejanie papieru… Ale mimo wszystko warto!

Zobaczcie moją propozycję opakowań, a Was serdecznie zachęcam do własnych eksperymentów! Moim zdaniem papier + wstążka wygląda o wiele lepiej niż ogólnodostępne torebki :)

I wersja – prosta i naturalna

II wersja – elegancka 

Pozdrawiam serdecznie, • Przeważnie wybieram wersję nr 1 :)

  • cosestetycznego

   ja zazwyczaj też, ale w tym roku miałam ochotę część prezentów opakować trochę inaczej, bardziej elegancko :) Pozdrawiam /Magda

 • A ja często łączę nr 1 z nr 2. Lubię jednokolorowy tzw. szary papier, a do tego eleganckie wstążeczki albo zwyczajne atłasowe, ale grube, np. w mocnych kolorach i do tego ręcznie robione karteczki.

  • cosestetycznego

   to też może ciekawie wyglądać :) ilość możliwości jest nieograniczona! pozdrawiam/ Magda

 • Szary papier najlepszy :D

 • Szary papier jest świetny do pakowania prezentów, ale nie wszystkich, biżuterii czy eleganckiego szala bym tak nie opakowała, wtedy jednak opcja numer dwa.

 • Patent z szarym papierem też stosuję :)
  Nie dość że tani, z odpowiednimi dodatkami prezentuje się niekiedy ciekawiej niż kolorowe papiery :) Ja lubię robić mini stroiki z suszonej pomarańczy, liści laurowych, anyżu i cynamonu i przyklejać tam gdzie u Ciebie jemioła ;)
  No ale faktycznie – DANWOOD ma racje, że nie do każdego prezentu pasuje szary papier.